https://instagram.com/ev.fed/ Evfed
HABERLER
PAGDER’in kurucu üyesi olduğu MAKFED'in 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti


haberdetay-resim

PAGDER'in kurucu üyesi olduğu MAKFED Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu'nun 1. Olağan Genel Kurulu 17 Ekim Cumartesi tarihinde gerçekleştirildi. Kasım 2014’te kurulan Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Adnan Dalgakıran getirildi.

Sektörün öncelikleri doğrultusunda politikalar geliştirmek amacıyla 2014 yılında makine imalat sektöründeki 14 kurucu derneğin tepe örgütü olarak kurulan ve bugün 16 üyeye ulaşan Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) 17 Ekim tarihinde gerçekleştirdiği Birinci Olağan Genel Kurul toplantısında ilk dönem Yönetim Kurulunu seçti. 2017 yılına kadar görev yapacak olan Yönetim Kuruluna Adnan Dalgakıran başkanlık edecek.

Türk sanayinin rekabet gücünü artırmak ve sürekli kılmak için makine imalat sektörünün her kesimi ve ilgili kurumlarla işbirliği içinde, sektörün öncelikleri doğrultusunda politikalar geliştirmek, bunları gerçekleştirecek altyapı ve araçları oluşturmaya katkı sağlamak, sektörel örgütlerin faaliyetlerini destekleyerek, dayanışma ve işbirliği kültürü oluşturmakta öncü rol oynamak amacıyla; 2014 yılında 14 kurucu derneğin bir araya gelmesiyle kurulan ve bugün 16 üyeye ulaşan MAKFED’in Genel Kurul toplantısı 17 Ekim tarihinde federasyonun Ankara’da bulunan merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda 2017 yılına kadar görev yapacak olan yönetimini seçen MAKFED’e Adnan Dalgakıran başkan seçilirken, PAGDER’i temsilen Hüseyin Semerci birinci dönem yönetim kurulu üyeleri içerisinde yer aldı.


Yazdır
Tüm hakları saklıdır. © 2015
Reklammania